*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه



 استانها برگزیده, استان آذربایجان شرقی    شماره خبر: ٣٣٨٤١٠     ١٧:٤٤ - 1392/12/26     تربیت آینده‌سازان جامعه بدون کمک حوزه میسر نیستمدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ارسال به دوست     نسخه چاپي


  تربیت آینده‌سازان جامعه بدون کمک حوزه میسر نیستمدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

  تربیت آینده‌سازان جامعه بدون کمک حوزه میسر نیست 


   حوزه های علمیه نقطه آغاز حرکت به سوی قله های رفیع دانش و معرفت هستند و اگر از این عنصر بسیار قوی برای رسیدن به قله معرفت استفاده کنیم، عرصه تعلیم و تربیت آینده سازان نظام اسلامی موفق خواهیم شد.  

 

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، جعفر پاشایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، روز دوشنبه در نشست دبیران کمیته‌های همکاری‌های ستاد حوزه های علمیه و آموزش و پرورش، در سالن اجتماعات خانه معلم تبریز با اشاره به اهداف تشکیل دفتر همکاری های خاطرنشان کرد: این دو نهاد برای رسیدن به تعامل و اهداف متعالی تعلیم و تربیت با هم همکاری می کنند تا دانش آموزان پویا در تراز جمهوری اسلامی تربیت شوند.

وی، نیازسنجی و آسیب شناسی تربیتی دانش آموزان در حوزه های رسانه، خانواده، جامعه و مدرسه، توجه به آموزش خانواده و توجه جدی به اقامه نماز جماعت را از اهم برنامه ها و سیاست های آموزش و پرورش برشمرد.

پاشایی تصریح کرد: همه مسایلی که به آموزش و پرورش و تربیت کمک می کنند با هدف انسان سازی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام می شود و ملاک و معیار تربیت باید در تراز جمهوری اسلامی باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه این امر جز با همکاری با حوزه‌های علمیه میسر نخواهد شد، تصریح کرد: حوزه های علمیه نقطه آغاز حرکت به سوی قله های رفیع دانش و معرفت هستند، اگر از این عنصر بسیار قوی برای رسیدن به قله معرفت استفاده کنیم، باید در عرصه تعلیم و تربیت آینده سازان نظام اسلامی موفق خواهیم شد.

پاشایی همچنین با اشاره به راهکارهای تعامل هر چه بیشتر حوزه های علمیه و آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: باید به داشته های خود در حوزه تعلیم و تربیت اهمیت دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ادامه داد: باید با زبان دانش آموز با او سخن گفت، اگر راه های غیر از این را برگزینیم، در تعلیم و تربیت جواب نخواهد داد، چرا که دنیا این راه حل را امتحان کرده و به نتیجه نرسیده است.

پاشایی تاکید کرد: تقلید از غرب، ریشه ها و داشته های تعلیم و تربیت اسلامی را می خشکاند، عرصه تعلیم و تربیت، شب روز نمی شناسد و باید در این عرصه تلاش مضاعف انجام دارد.

وی، ضرورت استفاده حداکثری از فرصت و زمان سازی را  مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: ما هم از فرصت ها استفاده نمی کنیم هم در معرفی الگوسازی به دانش آموزان موفق نبوده ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: ما دانش آموزان را بسیار منع می کنیم اما راه حلی برای آنها نداریم و در این زمینه دست مان خالی است.

 

 


 


خروج




دوشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٨

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir