*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه استانها, استانها برگزیده, استانها کرمانشاه    شماره خبر: ٣٥٠٢٧٥     ١٤:٢٨ - 1393/06/25     نماینده ولی فقیه درکرمانشاه ارسال به دوست     نسخه چاپي


  نماینده ولی فقیه درکرمانشاه

  لازمه تأثیر گذاری در اصلاح جامعه خودسازی است 


  امام جمعه کرمانشاه گفت: در رأس همه فضائل و کرامات و ارزشها، آگاهی، دانش و بصیرت قرار دارد. 

 

آیت الله مصطفی علما در گفتگو با خبر نگار «حوزه» در کرمانشاه با بیان اینکه طلاب باید از وقت و دوره عمربهترین استفاده را بنمایند اظهار داشت: در راس همه فضائل، کرامات و ارزشها، آگاهی، دانش و بصیرت قرار دارد و طلاب جوان باید تمامی تلاشهای خود را در این زمینه بکار بگیرند.

 وی عنوان کرد: با تحمل سختیها و مرارت ها در طول زندگی با وارد شدن در فضای علم و آگاهی و معنویت احساس لذت به انسان دست می دهد به طوری که هیچ چیز دیگری نمی¬تواند جایگزین آن شود.

 نماینده ولی فقیه درکرمانشاه افزود: بهترین احساس برای بشر احساس عبودیت است به طوری که حس کند در وی نیرویی برای اطاعت و نزدیکی به خالق وجود دارد و اهمیت انسان نیز بخاطر همین امر است که حس کند روح اطاعت دارد و در مسیر خداوند است.

 وی خاطر نشان ساخت: فضل انسان به علم اواست البته علمی که چاشنی تقوا نداشته و روح الهی درآن نباشد علم نیست و تنها سرمایه گذاری در بعد معنویت میتواند آنرا از آفت حفظ کند .

آیت الله علما یاد آور شد: حوزه ها و عالمان دین حافظ و ضامن دین هستند و کردار و رفتار آنها دراین راستا بسیار مهم است بنابراین طلبه باید از اول طلبگی در صدداصلاح خود باشد و فرصت و زمان را از دست ندهد که دوران جوانی بهترین زمان و فرصت برای این امر مهم است تا با مجاهدت در این راه به مدارج عالی و بالای معرفت برسد .

وی لازمه تاثیرگذاری دراصلاح جامعه را خودسازی عنوان کرد و گفت: تقوا که بهترین ارزش و سرمایه زندگی است به سختی به دست میاید، باید در همه حال در درون ما ایمان و خدا ترسی وجود داشته باشد در این صورت خداوند همیشه یاوروپشتیبان ما خواهد بود.

امام جمعه کرمانشاه خاطرنشان ساخت: جمال و زیبایی انسان به علم توحید و بندگی اوست و درسایه بندگی ،امور اصلاح می¬شود که در این راه باید علم چراغ راه قرار گیرد و انسانیت ،با تقوا و معیار الهی همراه شود تا پله های ترقی طی گردد.  

 


 


خروج
شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir