*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه استانها برگزیده, استانها فارس    شماره خبر: ٣٥١٨٥٨     ١٧:٢٣ - 1393/07/16     روحانيت در پيشگيري از جرائم و تامين امنيت نقش كليدي داردرئيس عقيدتي سياسي نيروي انتظامي فارس ارسال به دوست     نسخه چاپي


  روحانيت در پيشگيري از جرائم و تامين امنيت نقش كليدي داردرئيس عقيدتي سياسي نيروي انتظامي فارس

  روحانيت در پيشگيري از جرائم و تامين امنيت نقش كليدي دارد 


  حوزه/ پلیس و دادسرا به تنهایی توانایی کاهش و جلوگیری از جرم را ندارند، مگر این که مردم و خانواده ها همکاری کنند و در این بین روحانیت با نفوذ کلامی که در بین مردم دارد، می تواند جامعه را به ساحل امن هدایت کند. 

 

حجت الاسلام عليرضا آقا سعيدي در گفتگو با خبرگزاري «حوزه» از شيراز با اشاره به نقش بی بدیل روحانیت در جامعه، بيان كرد: روحانیت باید با استفاده از قدرت نفوذ و جایگاه خود، محیط دینی را در جامعه ایجاد کنند تا افراد شرور فرصت خود نمایی نداشته باشند.

رئيس عقيدتي سياسي نيروي انتظامي استان فارس افزود: نباید کوچکترین روزنه ای برای فعالیت اشرار وجود داشته باشد، چون دود حرکت آنها به چشم مومنان و خانواده هایشان می رود.

وی با تاکید بر این که پیشگیری همان امر به معروف و نهی از منکر است، ابراز داشت: افرادی که می خواهند در این وادی وارد شوند، خود باید به علم واخلاق مجهز باشند که بتوانند این وظیفه را به خوبی انجام دهند.

حجت الاسلام آقا سعيدي با بیان این که روحانیت کارشناس دین  و مورد اعتماد مردم هستند، ادامه داد: آسیب های اجتماعی از جمله پرخاشگری، خشونت، سرقت ، تهدید و تخریب فضای جامعه را آلوده می کند و روحانیت می تواند با ترویج معارف دینی، قانون پذیری را در جامعه نهادینه کند.

رئيس عقيدتي سياسي نيروي انتظامي استان فارس با اشاره به نقش تربیتی خانواده ها، تصریح کرد: فرد در خانواده خشونت را می آموزد و اگر خانواده ها هدایت دینی شوند و اخلاق را سرلوحه زندگی خود قرار دهند، جرائم حذف و یا کاهش خواهد یافت.

وي با تاکید بر این که روحانیت باید آموزه های دینی را با زبان روز و روش های مناسب به جامعه منتقل کنند، افزود: اگر این آموزه ها به مردم منتقل شود، آسیب ها خود به خود فروکش می کند و شاهد گسترش ارزش های دینی در جامعه ی دینی خواهیم بود.

وي تصریح کرد: پلیس و دادسرا به تنهایی توانایی کاهش و جلوگیری از جرم را ندارند، مگر این که مردم و خانواده ها همکاری کنند و در این بین روحانیت با جایگاه ویژه و نفوذ کلامی که در بین اقشار مختلف مردم دارد، می تواند وارد عمل شود و جامعه را به سوی ساحل امن هدایت کنند.

حجت الاسلام آقا سعيدي در پایان یادآور شد: پرچم دین درطول تاریخ بر دوش روحانیون آگاه بوده و نقش آنان در پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی بی بدیل است .

انتهای پیام


 


خروج
سه شنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٨

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir