*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه اخبار برگزيده, ويژه حوزه قم, مراجع و علما برگزیده, پربازدیدها     شماره خبر: ٣٥١٨٦٩     ١٩:١٧ - 1393/07/16      آیت الله العظمی مکارم ارسال به دوست     نسخه چاپي


   آیت الله العظمی مکارم

  نشر مسایل خصوصی حرام است 


  حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: مسایل خصوصی اشخاص بسیار مهم است و برخی اوقات نشر آن برای حفظ نظام است، ولی برخی اوقات نشر آنها ضرورتی ندارد و نشر مسایل خصوصی می شود که نشر آن حرام است. 

 

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، این مرجع تقلید عصر امروز در دیدار مدیران مرکز ملی اسناد انقلاب اسلامی اظهارداشتند: فعالیت در این مرکز در حقیقت یک کار کلیدی است که برکات زیادی برای کشور در بردارد.

ایشان افزودند: زنده بودن هر قوم و ملتی بسته به آثارش است؛ به خصوص نسل هایی که بعدها می آیند و در زمان انقلاب نبودند و اوضاع انقلاب را ندیدند نیاز مبرمی به بررسی آثار دارند تا بفهمند که در این کشور چه خبربوده و متوجه شوندکه این انقلاب ارزان به دست نیامده است.

این مرجع تقلید تصریح کردند: نسل های بعدی باید متوجه شوند که این کشور چه خطراتی را پشت سر گذاشته است؛ چیزی که انسان ارزان به دست می آورد را ارزان از دست می دهد، ولی چیزی را که به خون دل بدست می آورد ارزان از کف نمی دهد.

خطوط قرمز را رعایت کنید

ایشان گفتند: کار اسناد و مدارک انقلاب دارای یک سری خطوط قرمز است؛ یک سری مسایل خصوصی اشخاص بسیار مهم است و برخی اوقات نشر آن برای حفظ نظام است، ولی برخی اوقات نشر آنها ضرورتی ندارد و نشر مسایل خصوصی می شود که نشر آن حرام است.

معظم له خاطرنشان کردند: مسایل دیگری مرتبط با طاغوتیان است که از جمله روابط جنسی کثیف آنها نقل می شود که بعضاً ضرورتی ندارد که این مسایل هم نشر داده شود.

بسیاری از اسناد ساواک بی اعتبار است

ایشان افزودند: بسیاری از اسناد ساواک هم بی اعتبار است و نمی توان روی آنها هم اعتماد کرد؛ در حمله به مرکز ساواک شیراز سندی از من بود که دیدم که برخی چیزهایی که نوشته بود علیه من و لو این که به نفع من بود، ولی کاملا دروغ بود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کردند: نباید هرآنچه در اسناد ساواک آمده به عنوان یک سند قطعی حساب شود؛ گاهی در برخی نوشته ها مطالبی را آورده اند در حالی که آنها تقوایی نداشتند و گاهی برای تبرئه خود این مسایل را می نوشتند.

ایشان خاطرنشان کردند: نکته دیگر آنکه تحلیلگرانی که این مسایل را تحلیل می کنند، باید در کارهای مهم و اسناد مهم با دوری از تک محوری به کارهای جمعی روی بیاورند؛ تحلیلگران باید تحلیلگران شورایی باشند تا تحلیل ها به واقعیت نزدیک تر باشد.

امروز خبررسانی حرف اول را می زند

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: نتایج فعالیت های این مرکز باید خبررسانی شود و باید نتایج این تحقیقات به طور گسترده به مردم منتقل شود؛ در دنیای امروز خبررسانی گاهی حرف اول را می زند که باید خبررسانی کرد زیرا ممکن است گاهی با اطلاع از این مرکز سوالاتی از سوی مردم مطرح می شود که باید به آنها جواب داد.

ایشان با بیان این که  باید یک مرکز قوی در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی باشد که جواب مردم را بدهد گفتند: مرحوم فلسفی پس از ماجرای انجمن های ایالتی و ولایتی به قم آمدند که نزدیک انتخابات مجلس چهاردهم بود که ایشان  گفتند که با این مراجع تماسی بگیرید که آیا من درباره انتخابات سخن بگویم یا خیر و اگر بگویم در چه حوزه ای؛ زیرا اگر صحبت کنم در چه حد صحبت کنم؛ به همین دلیل است که موضع گیری ها در خصوص موارد مختلف درجاتی دارد که باید این منابع وجود داشته باشد.


 


خروج
دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir