*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه ويژه حوزه قم    شماره خبر: ٣٥٤٨٤٦     ٠٩:٣٨ - 1393/08/28     هشدار  امام جمعه بوشهر ارسال به دوست     نسخه چاپي


  هشدار امام جمعه بوشهر

  وهابیت در حاشیه امن مشغول تبلیغ است 


  حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: وهابیت در حاشیه أمن خود در مناطقی که کسی برای تبلیغ نمی رود، مشغول تبلیغ است.  

 

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری در جلسه ای با طلاب مدرسه علمیه حقانی قم به موضوع "توجه به حیات معنوی انسان" اشاره کرد و اظهارداشت:  انسان دارای دو حیات حیوانی و معنوی است که حیات حیوانی مرتبط با جسم انسان بوده و با دیگر حیوانات در خوردن، آشامیدن، خوابیدن، تولید نسل، مجتمع شدن، متفرق شدن و ... مشترک است.

وی ادامه داد: انسان در بعضی از جهات از حیوان قویتر است؛ مانند مدیریت پزشکی، جلوگیری از آسیب، علم و ... و در برخی از جهات از حیوان ضعیف تر است مانند استتار، طراحی حمله و دفاع و... .

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: انتخاب پیامبران(ع)، عروج، سلوک، مقامات عالی انسانی و ... مربوط به بخش حیات انسانی است؛ چراکه هدف بعثت پیامبران، زیبا و پررنگ کردن بخش معنوی انسان است.

*ارزش انسان به داشتن حیات الهی است

امام جمعه بوشهر با بیان این مطلب که تمام امور جسمانی مقدمه ای برای تحقق و ایجاد حیات معنوی انسان است، ابراز داشت: ارزش انسان به داشتن حیات معنوی و حیات عالی و الهی است.

این استاد حوزه خاطرنشان ساخت: غالب مراکز فعلی در جهان تمرکز خود را در بخش حیات حیوانی قرار داده اند که در راستای ثروت اندوزی، کسب قدرت، شهوترانی، کسب شهرت، کشورگشایی و ... می باشد؛ درحالی که انبیاء آمده اند تا انسان را از این ظلمت های حیوانی نجات داده و به سمت اسلام ناب سوق دهند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری یادآور شد: دین برنامه خداوند برای انسان هاست تا در زمینه های ایمانی، اعتقادی و اخلاقی دارای موازین فکری قلبی و عملیِ الهی شوند.

وی تصریح کرد: هرچه انسان از دین دورتر شود، به سمت حیوانیت و حتی پایین تر از آن حرکت کرده و در مقابل هرچه به سمت دین حرکت کند، از حیات معنوی و انسانی بیشتری بهره خواهد برد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تأکید کرد: انسان هرچه بیشتر درس بخواند، بُعد حیوانی او کم رنگ تر می شود و یکی از فلسفه های روزه نیز هم همین است که بُعد معنوی را تقویت می کند.

این استاد حوزه یادآور شد: امروز برخی برای بُعد حیوانی مسابقه گذاشته اند؛ اما خبری از رقابت برای بُعد انسانی نیست. حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری افزود: ارزش روحانیت به این است که انسان ها را از بُعد حیوانی به بُعد معنوی هدایت می کند.

وی اظهار داشت: انسان های بزرگ، کسانی هستند که در تمام اوقات به دنبال تقویت بُعد انسانی خود هستند.

*توصیه به طلاب

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در توصیه ای خطاب به طلاب گفت: تلاش در تحصیل، تقویت ادبیات عرب، تسلط بر قرآن و حدیث، مواظبت در اخلاق و تسلط در بُعد اعتقادی و فقه اسلامی از چیزهایی است که شما عزیزان باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

*میان درس اخلاق و درس فقه کدام را انتخاب کنیم؟

این استاد حوزه با تأکید بر شرکت در دروس اخلاق، ابراز داشت: اگر امر دائر شد بر این که بین درس فقه و درس اخلاق، یکی از آن دو را انتخاب کنید، به درس اخلاق بروید؛ چراکه روحانی که بدون تهذیب نفس در جامعه دچار مشکل خواهد شد.

*طلاب مراقب باشند با بی بصیرتی سر سفره دشمن قرار نگیرند

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری بصیرت را یکی از ارکان طلاب دانست و خاطرنشان ساخت: طلاب بی بصیرت، در دام جریانات سیاسی غیر ولایی گرفتار شده و با تمجید، تعریف و فریب، او را سر سفره دشمن می نشانند.

وی مهمترین راهِ بصیرت افزایی را ولایت مداری عنوان کرد و گفت: در روایتی از حضرت امیر(ع) آمده است: «و قامت الفتنة علی القطب فاسرعوا الی امیرکم/ و فتنه ها بر محور و پایه های خود ایستاده است، پس به سوی امیر و فرمانده و امام خود بشتابید».

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تأکید کرد: کسب اطلاع از جریانات مسموم و پناه بردن به ولایت فقیه، موجب بصیرت افزایی خواهد شد.

*توابین در جریان کربلا چه کسانی بودند؟

این استاد حوزه تصریح کرد: در واقعه کربلا توابین کسانی بودند که امام حسین(ع) را به کوفه دعوت کردند؛ ولی گرفتار نقشه های دشمن گردیده و هنگامی که أبی عبدالله(ع) در حال جنگ بودند، آنها دعای امَّن یُجیب می خواندند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با اشاره به این که فروتنی نشانه بزرگی است، تصریح کرد: هیچ گاه در زندگی زی طلبگی را فراموش نکرده و اگر مقام و مسئولیتی به عهده شما گذاشته شد، تواضع و فروتنی را فراموش نکنید.

*امروز در حوزه های علمیه نیاز به جهاد داریم

وی با بیان این مطلب که امروز در حوزه های علمیه نیاز به جهاد داریم، اظهار داشت: وهابیت در حاشیه امن خود مشغول تبلیغ است؛ پس شما هم سعی کنید کارگروه هایی را تشکیل داده و مناطقی را که کسی برای تبلیغ به آنجا نمی رود، شناسایی کنید و در ایام تابستان به آن مناطق بروید.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در پایان بیان داشت: به جایی وابسته و دلبسته نباشید، تا هر زمان که نیاز بود در هر منطقه ای از کشور بتوانید حضور داشته و خدمت کنید.


 


خروج
پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir