*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه بین الملل    شماره خبر: ٣٥٤٨٥٥     ١٠:٤٣ - 1393/08/28     نگرانی پاپ از بحران ازدواج و خانواده ارسال به دوست     نسخه چاپي


  نگرانی پاپ از بحران ازدواج و خانواده

  نگرانی پاپ از بحران ازدواج و خانواده 


  ما در دورانی هستیم که ازدواج و خانواده در بحران هستند. در فرهنگی زندگی می کنیم که به همه چیز به عنوان زودگذر نگاه می کند و در آن دائما افراد بیشتری از ازدواج رسمی صرفنظر می کنند. 

 

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزهف به نقل از رادیو واتیکان، پاپ در دیدار با شرکت کنندگان در گردهمایی بین المللی بین ادیان با موضوع " مکمل بودن زن و مرد"، گفت: کودکان حق دارند خانواده ای با یک پدر و یک مادر داشته باشند.

وی ابراز داشت: کودکان حق دارند از  خانواده ای که شامل یک پدر و یک مادر و قادر به بوجود آوردن محیطی مناسب برای رشد آنها باشد، برخوردار شوند. نباید در دامی افتاد که تعریف خانواده بر اساس  ایدئولوژی که فقط در دورانی از تاریخ قوی بود، باشد. ما در دورانی هستیم که ازدواج و خانواده در بحران هستند. در فرهنگی زندگی می کنیم که به همه چیز به عنوان زودگذر نگاه می کند و در آن دائما افراد بیشتری از ازدواج رسمی صرفنظر می کنند.

خاطر نشان می شود گردهمایی بین ادیان با موضوع مکمل بودن زن و مرد از دوشنبه به مدت سه  روز با شرکت نمایندگانی از ادیان یهود، مسیح، اسلام و  غیره در واتیکان آغاز شد.  

در این گردهمایی شرکت 400 کارشناس به عنوان نمایندگان 14 دین  جهان با موضوع مکمل بودن زن و مرد، تشکیل جلسه دادند.

 کاردینال مولر رییس مجمع دفاع از مکتب کاتولیک در افتتاحیه این گردهمایی سه روزه که توسط چهار نهاد پاپی خانواده، گفت و گوی بین ادیان، ترویج اتحاد مسیحیان و مجمع دفاع از مکتب کاتولیک برگزار می شود، گفت: نباید گذاشت تا ایدئولوژی ها باعث سر در گمی شوند، بدون خانواده آینده ای وجود ندارد.


 


خروج
پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir