*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه اخبار برگزيده, گفتگو    شماره خبر: ٣٣٨٩٤٨     ١٦:٢٨ - 1393/01/18     هیچ‎گونه محدودیتی در برگزاری مراسم دینی خود نداریمنماینده کلیمیان در مجلس ارسال به دوست     نسخه چاپي


  هیچ‎گونه محدودیتی در برگزاری مراسم دینی خود نداریمنماینده کلیمیان در مجلس

  هیچ‎گونه محدودیتی در برگزاری مراسم دینی خود نداریم 


  گرچه ما جزء اقلیت های مذهبی محسوب می‎شویم لکن همچون دیگر مردمان این سرزمین امرار معاش می‎کنیم و با ایرانیان مسلمان تفاوتی نداریم. 

 

به گزارش خبرگزاری حوزه، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر آزادی عقیده در ایران اظهار داشت: گرچه ما جزء اقلیت های مذهبی محسوب می‎شویم لکن همچون دیگر مردمان این سرزمین امرار معاش می‎کنیم و با ایرانیان مسلمان تفاوتی نداریم.

«سیامک مره صدق» پیرامون مشکلات پیش روی کلیمیان نیز گفت: ما همچون سایر ایرانیان دچار مشکلات اقتصادی و تورم هستیم که بیکاری جوانان را در پی داشته است. همگان توجه داشته باشند که مشکلات ما در چارچوب مشکلات ملت ایران تعریف میشود.

وی که با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری حوزه گفتگو می‎کرد افزود: در طول تاریخ سرنوشت ایرانیان کلیمی از بقیه مردم ایران جدا نبوده است. ما جزیی جدایی ناپذیر از ملت ایران هستیم. کلیمیان ایران با سایر ایرانیان در زبان، کشور، خاک، فرهنگ و منافع ملی مشترک می‎باشند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه "در برابر هجمه دشمنان علیه وطن، مستحکم بوده و ایستادگی می‎کنیم" تصریح کرد: ممکن است مشکلات کوچکی در کشور داشته باشیم ولی به این مشکلات به عنوان مسایل درونخانوادگی نگاه میکنیم و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد که از کلیمیان ایران علیه این آب و خاک سوءاستفاده گردد.

مره صدق اقدامات خصمانه دشمنان برای تفکیک ایرانیان یهودی از ایران را بیفایده خواند و گفت: هرگونه تهاجم به منافع ملی ایران، حمله و تهاجم به منافع ملی ایرانیان یهودی نیز محسوب می‎شود. بیگانگان با سوء استفادههای سیاسی از برخی مسائل میخواهند به منافع ملی ایران ضربه بزنند که این افراد صد البته دشمن ما هم محسوب میگردند.

وی در پاسخ به اینکه آیا محدودیتی برای برگزاری مراسم دینی دارید اظهار داشت: ما کلیمیان ایران از نظر آزادی مذهب، هیچگونه محدودیتی نداریم و در انجام فرایض دینی از آزادی کامل برخوردار هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در پایان در مورد تعامل کلیمیان با مسلمان نیز گفت: تعامل روحانیون کلیمی با روحانیون مسلمان سابقه تاریخی دارد؛ به نوعی که این تعامل به صورت یک احترام متقابل از قرن ها پیش بوجود آمده و کماکان ادامه دارد.


 


خروج
جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir